O nas

Zakład Recyklingu Statków Szczecin sp. z o.o. została powołana w 2019 roku z inicjatywy Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A. oraz Krajowej Izby Gospodarczej. W maju 2021 roku do grona udziałowców dołączył Fundusz Rozwoju Spółek S.A. w Warszawie.

Misją Spółki jest utworzenie w Szczecinie bezpiecznego i przyjaznego dla środowiska zakładu recyklingu jednostek pływających, który będzie spełniał międzynarodowe standardy bezpieczeństwa pracowników, innowacyjnej technologii i dbałości o środowisko naturalne – w szczególności spełniając wymagania międzynarodowej konwencji o bezpiecznym i przyjaznym dla środowiska recyklingu statków (Hong Kong International Convention for the Safe and Environmentally Sound Recycling of Ships, 2009) oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1257/2013 w sprawie recyklingu statków.

Rozwój Zakładu Recyklingu Statków Szczecin przyczyni się do rozwiązania coraz poważniejszego problemu środowiskowego jakim jest narastający ilościowo i tonażowo złom po wycofanych z eksploatacji jednostkach pływających, zarówno morskich jak i śródlądowych. Brak wyspecjalizowanego przedsiębiorstwa, w którym możliwa będzie bezpieczna dekompozycja wycofanych z eksploatacji statków jest głównym źródłem tego problemu.

Uruchomienie Zakładu Recyklingu Statków Szczecin pozwoli dodatkowo na odzysk cennych surowców wtórnych, które zgodnie z modelem gospodarki o obiegu zamkniętym, będą mogły ponownie wrócić do łańcucha przetwórstwa i przynieść w ten sposób korzyści zarówno środowisku naturalnemu, jak i gospodarce. Rozpoczęcie działalności operacyjnej przewidywane jest w 2022 roku.

Realizacja przedsięwzięcia to również nowe szanse dla Regionu zachodniopomorskiego - w szczególności atutami są:

- wykreowanie w Szczecinie nowej specjalizacji w polskim przemyśle stoczniowym;
- przyczynianie się do wzmocnienia impulsu sprzyjającego odbudowie fragmentu krajowej gospodarki morskiej i utworzenie nowych miejsc pracy;
- zrewitalizowanie i zmodernizowanie terenów stoczniowych, z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury;
- stworzenie w ramach Zakładu warunków dla wdrażania nowych innowacyjnych rozwiązań i technologii w zakresie recyklingu, przetwarzania odpadów i dekompozycji jednostek pływających.

Dane rejestrowe

Zakład Recyklingu Statków Szczecin Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Zarząd i reprezentacja Spółki:

Konrad Dul – Prezes Zarządu

Marek Kamiński – Członek Zarządu

Siedziba Spółki: ul. Brdowska 12, 71-700 Szczecin

Organ rejestrowy: Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Kapitał zakładowy Spółki: 600 000 zł

Numer KRS: 0000807240

NIP: 9552529542

REGON: 384377520

Rachunek bankowy Spółki: 46 1240 3927 1111 0010 9264 3045

Kontakt

Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych celem otrzymania zwrotnej informacji handlowej.

Email

biuro@zrss.pl

Telefon

+48 515 256 772

Siedziba

ul. Brdowska 12, 71-700 Szczecin

© Zakład Recyklingu Statków - All Rights Reserved